ŽEPA ASSOCIATION OF NORTH AMERIKA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŽEPA ASSOCIATION OF NORTH AMERIKA

Na ovom mjestu ćemo prezentirati sve o samom udruženju, aktivnostima i rezultatima.

HomePortailTražiLatest imagesRegistracijaLogin

OSNOVANO JE UDRUŽENJE ŽEPLJAKA

Go down
AutorPoruka
Muhidin Kurta

Broj komentara : 6
Age : 50
Registration date : 2007-11-04

OSNOVANO JE UDRUŽENJE ŽEPLJAKA Empty
KomentarNaslov komentara: OSNOVANO JE UDRUŽENJE ŽEPLJAKA   OSNOVANO JE UDRUŽENJE ŽEPLJAKA Icon_minitimeMon Nov 05, 2007 10:50 pm

Formirano UDRUŽENJE ŽEPLJAKA ATLANTE

Teško je riječima opisati ono što se dogodilo u podne 2.septembra 2007.godine u parku nadomak Atlante.
Trebalo je tamo biti. Trebalo je to vidjeti, čuti i osjetiti. Žepljaci su i sada, kao i u bezbroj prilika ranije, pokazali da kad hoće mogu i znaju učiniti mnogo. A ovog puta hoće da istinski budu zajedno, ako ne tamo u svojoj Žepi odakle su prognani davne 1995.godine, a ono bar ovdje gdje sada žive, u Atlanti.
Ja ću riječima pokušati približno dočarati atmosferu sa ovog skupa, mada nisam nešto “Bog zna” vičan novinarskom poslu.
Bilo je lijepo gledati kako Žepljaci sa svojim hanumama i djecom pristižu na mjesto okupljanja u lijepom parku pored jezera. Razmjenjivali su se Sellami, pozdravi, lijepe riječi i ono naše:
“Ðesi bolan, kako si, šta ima!?''.
Za kratko vrijeme podobro se načela arhiva lijepih i smiješnih dogodovština iz naše Žepe, a tu je prednjačio Mujo Omanović koji je kao i uvijek bio u svom stilu.
A krenulo je tačno u podne. “Ama, ljudi, hoćemo li početi.” Bile su to riječi najstarijeg među nama Heljić Sejdalije.
I počelo je, krenulo je, ...
Skup je otvorio Kurtić Mustafa sa kratkim rečenicama.” Ovdje smo se danas okupili jer: Hoćemo da se družimo. Hoćemo da napravimo udrženje Žepljaka u Atlanti. Hoćemo da se registrujemo. Hoćemo da se međusobno pomažemo. ................. . Hoćemo da smo zajedno.”
“ŽEPLJACI SU NAJBOLJI I NAJJAČI KAD SU ZAJEDNO”
Poslije uvodnog izlaganja svi učesnici skupa su imali nešto kazati, i kazivali su. Ređale su se ideje, prijedlozi, pitanja, komentari. Između ostalih istakao bih riječi Sifeta Hodžića: “Ovdje sam, jer pripadam ovoj skupini ljudi. Ovdje sam i zbog naše djece, jer želim da se naša djeca druže, da se bolje u poznaju, da se zajedno igraju i takmiče, da him mi u svemu pomognemo, da ih gledamo, da zajedno navijamo za njih i da se zajedno sa njima radujemo postignutim uspjesima.”
Dok je Sifet to govorio, djeca su već bila zajedno, već su se družili i igrali mada su se prvi put sreli. Bezbeli, proradio “Žepski instikt”.
Šta je još značajno napomenuti sa ovog skupa?
Na ovom skupu jednoglasno je izabran ODBOR koji će voditi ovo udruženje i pripremati naredna druženja, te voditi računa o svemu. U odbor su izabrani:
1. Žiga Azra
2. Kurtić Mustafa, Muhidin
3. Brgulja Asim
4. Heljić Sejdalija
5. Omanović Mujo
6. Hodžić Sifet
7. Ćesko Salim
Na ovom skupu dato je u zadatak ODBORU da u roku od mjesec dana završi sve poslove oko registracije udruženja, da ustroji evidenciju i napravi plan aktivnosti , te da pripremi i organizuje druženje za Bajramske praznike.
Sa ovog skupa upućeni su Sellami i apel svim Žepljacima širom Svijeta da u svojim sredinama tamo gdje žive organiziraju udruženja što prije, najdalje do kraja ove godine, kako bi smo u narednoj godini napravili ''Udruženja na ostalim kontinentima'' a potom i jedinstveno “Planetarno udruženje Žepljaka”.
“If we think we can, we can. And, if we think we can’t, we are right.”
Poslije oficijelnog dijela skupa uslijedila su fotografisanja. (Fotografije u prilogu)
Besim i Azra Žiga su pozvali na kahvu sve učesnike skupa. Pozivu se odazvalo nekoliko porodica a ostali su morali za svojim obavezama.

Salim Ćesko
Na vrh Go down

OSNOVANO JE UDRUŽENJE ŽEPLJAKA
Stranica 1/1